2 Eylül 2017 Cumartesi

Hülya Keleş - HERSEY TAM DA OLMASI GEREKTİĞİ GIBI

Hülya Keleş - HERSEY TAM DA OLMASI GEREKTİĞİ GIBI

Ne adaletsiz bir dünya diye düşündüğüm yıllarım olmuş. Isin iç yüzünü göremediğim yıllarda sadece yüzeysel bakarak ahkam kesmelerim almış yürümüş de farkında değil misim.
 
 
Halbuki karanlık ve aydınlık hep iç iceymis. Karanliktan nura çikmak büyük nimet, aslında tüm yasananlar da sevgidenmis.
 
 
En nefret ettiklerimiz bile bir zamanlar en sevdiklerimizmis. Belki de hersey karanlığın içindeki aydınlığı fark edebilmemizi bekleyen bir gücün oyunuymuş.
 
 
Bu hayatta herşey de mümkünmüş. Kurani Kerimde Kefh suresinde anlatilan hikayeyi her insanin okuması ve hayatı sorgulaması gerekiyor.
 
 
Gecenin karanlığı balık seni yutmuş. Kimseler yok. Cikmak mümkün mü? Evet mümkün. Çünkü o balığın seni yutmasinin bir nedeni var. Hatta o baligin seni yutmasi bir sans.
 
 
Belki çok ofkeliydin, belki çok kıskanç, belki çok kalp kırdın, belki de hakkin olmayan bir kazanç elde ettin. Her ne ise bunu hayat icinde fark edemedin.
 
 
Karanlik neden olmalı derseniz. Eger karanlık olmazsa eğer o balığın karnında ki yaptığınız sorgulama olmazsa, kendi kendinizin farkına varmanız pekde mümkün olmuyor.
 
 
Kendinizi hakli cikaran bahanelerle yasayip duruyorsunuz. Eger akıl cevherini kullanabiliyorsanız. O balığın karnın da, soruyorsunuz içinizde ki ben ; "Ben ne yaptım da düştüm buraya?" diye. Cevabı o sıkıntı içinde bulabilmeniz daha kolay olur.
 
 
Eger cevabı bulursanız. Orada gerçek bir pişmanlık ve tövbe yaşarsanız. O kalbimizden yapacağınız dua herşeyi değiştiriyor.
 
 
Tipki Kuranda geçen hikâyede ki gibi o gecenin karanlığında etrafta sizi duyacak kimse olmamasına rağmen, Sah damarınızdan yakın olan orada sizi duyar ve yolunuzu acar.O balığın karnından aydınlık bir sabaha çıkarsınız. Bu da sizin gerçek doğumunuz olur.
 
 
Sunu anlarsınız ki o karanlık olmasa o nuru goremeyecektiniz. Aslinda tüm kötü ve karanlık görünenler sizin daha iyi bir insan olabilmeniz ve özünüze ulaşabilmeniz için tasarlanmış birer hediyedir.
Yeni ve cok net gosteren gozlukleriniz vardir. Gorursunuz ki; herşey iyisi ve kötüsü ile muhteşem.

Herşey tam da olması gerektiği gibi...

Hülya Keleş

Bu güzel yazısını paylaşmama izin veren arkadaşım Hülya hanıma çok teşekkür ederiz.  

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder