20 Haziran 2017 Salı

DUALARDA YAPTIĞIMIZ YANLIŞLAR

DUALARDA YAPTIĞIMIZ YANLIŞLAR


''Bir anne için en güzel dua 'Rabbim sana evlat acısı göstermesin' demektir'' Yapmayın  bu şekilde dualar etmeyin, yanlış bir dua bu,  yaptığımız bir çok yanlış dua gibi...Ağzımızdan çıkan her sözcük evrene verilen bir enerjidir ve bize fazlası ile geri döner. Yanlış dualarla bilmeden felaketleri davet ediyor olabilirsiniz, lütfen dikkat edin. Burada verdiğimiz enerji yaratan sözcük ''evlat acısı'' kelimesidir. Olması gereken ise ''Rabbim evlatlarının hep hayırlı güzel günlerini göstersin'' şeklinde duadır. 


Bu yanlışları çok yapıyoruz, araba alan bir yakınımıza ''kazasız belasız'' binmesi için dua ediyoruz ama gönderdiğimiz kelimeler ''kaza, bela'' kelimeleri. Oysa ''Allah hayırla sağlıkla, mutlulukla kullanmayı nasip etsin'' dersek bu GERÇEKTEN DUA olur.


''Allah kimseye muhtaç etmesin'' şeklinde çoğu insanın ettiği dua da yanlış. Dikkat edin halbuki, ''Allah,ım bolluk içinde yaşamayı nasip eyle,  ihtiyacı olanlara yardım etme fırsatı ve imkanı ver''*desek ne güzel bir dua olur..


Çocuklarınla, ailenle bir fotoğraf paylaştığında *''Allah ayırmasın, Allah bozmasın'' yorumları yapılıyor. Allah hiç bir şeyi bozmaz ki. Hazreti Allah beraberliğinizi, ağzınızın tadını DAİM ETSİN demek çok daha güzel ve doğru değil mi sizce de?

 Dua enerjisi çok etkilidir ve doğru edilmesi çok önemlidir...


 Ya da hepsinin yerine istediğiniz her şey için olmuş gibi şükür ve Hamd olsun diyelim.

Maddi manevi RIZIKLAR için şükürler olsun, hayatım güzelliklerle dolu gibi cümleleri söyleyip ardından şükredelim...

Hamdedelim En büyük ve en güçlü dua şükürdür çünkü... Hazreti Allah,ın izni ile Mucizelerin nasıl gerçekleştiğini göreceksiniz.
Umarım sözcüklerin sihirli etkisi daha iyi anlaşılır ve doğru kullanılır... :)

 HAYIRLI MUBAREK DUALAR OLSUN HEPİMİZEHiç yorum yok:

Yorum Gönder