11 Eylül 2015 Cuma

Efkan Vural - Yeter artık... İçimiz yanıyor...

Efkan Vural - Yeter artık... İçimiz yanıyor...

Sevgili dostumuz Eğitimci, ilahiyatçı Efkan Vural hocam harika bir yazı yazmış.
Allah razı olsun hocam. Eminim sağcı solcu herkes bu tespitlere katılacaktır...

http://blog.milliyet.com.tr/yeter-artik-icimiz-yaniyor/Blog/?BlogNo=509262


Yeter artık... İçimiz yanıyor...


Yeter artık... İçimiz yanıyor...
 

 6 Eylül 2015 tarihinde hain saldırı sonucu 16 askerimizi Hakkari Dağlıcada ve 08/09/2015 tarihinde Iğdırda 13 polisimizi şehit vermiş bulunmaktayız. PKK’nın herzaman -ki hain pusuyla karşı karşıya kalınmıştır.

Yaklaşık 35 yıldır PKK ile mücadele verilmektedir. PKK ülkemizde çeşitli kanlı eylemler gerçekleştirmiştir. Bu eylemlerin tümü hain pusular ile yapılmaktadır.

Ülkemiz dünya ülkeleri arasında ve özellikle Orta Asya ve Orta Doğuda önemli bir konumda, lider bir ülke yolunda ilerlemektedir.

Bağımsız Türkiye Cumhuriyetini istemeyen iç ve dış güçler terör yoluyla ülkemizi kaosa sürüklemekte, ülkemizi dünyaya terör ülkesi olarak tanıtmak istemektedirler.

PKK terörü konusunda aşağıda sıralayacağım tespitlerimin, sorumlu devlet adamlarımızın, askeri ve güvenlik birimlerimizin ve topyekün tüm halkımızın dikkatine sunmak üzere bu konuya acizane katkıda bulunmak istiyorum.

1-Başta PKK ve tüm terör örgütleri şiddetle kınanmalı, en küçük bir şekilde bile asla destek verilmemeli.

2-PKK ve tüm terör örgüt üyeleri ve destekçileri ağır cezalara çarptırılmalı.

3-PKK ve tüm terör örgütleriyle en üst seviyede kesintisiz mücadele edilmelidir.

4-Ülkemizin sahip olduğu üstün teknolojiyi sonuna kadar kullanarak,güvenlik güçlerimizin hizmetine sunmalı.

5-Gerekli donanım için ödeneklerin sınırsız karşılanması.(Hesap verebilirlik bir sistemle yapılmalı.)

6- Savaş ve Barış sözcüklerini kullanmamalıyız. Ülkemizde savaş yok, terör saldırıları var. Terörü bitirinceye kadar mücadeleye devam edilmelidir.

7- Çözüm süreçi adı altında veya başka bir şekilde hiç bir zaman PKK ile veya temsilcileriyle asla masaya oturulmamalı.

8- Çözüm süreci denenmiştir. Bugün gelinen duruma bakarsanız, çözüm süreci başarısız olmuştur. Hatta çözüm süreci PKK ‘nın kentlerde yer tutması,toparlanması güçlenmesi ve silah depolaması bakımından bizim aleyhimize olmuştur.

9-Çözüm sürecinin denenmesinin en güzel sonucu şu olmuştur: Çözüm süreci ile terörü bitiremeyiz.

10- Aslında en büyük hata PKK temsilcileriyle çözüm sürecini görüşüp konuşmak olmuştur. Nasıl olurda terör örgüdü başı bebek katili Apo ile görüşme yapılır.

11-Burdaki hata şudur; Bu süreçte PKK örgütü muhatap alınarak, PKK meşrulaştırılmıştır. Bu durumda çözüm süreci ile devletin doğuya ve kürtlere sağladığı gelişmelerin sebebinin PKK tarafından olduğu anlaşılmaktadır. Bu imaj verilmiştir. Yanlış olan budur. Yani PKK bu gelişmeleri kendilerinin sayesinde yapıldığını söyleyerek davalarının haklılığını savunacaktır. Dolayısıyla örgüt silahlı eylemlerine devam ederek devletten sonu gelmeyen isteklerde bulunacaktır. Bu da vatanın bölünemsine doğru gidecektir.

12-Halbuki devlet PKK yı sonuna kadar kazımalı. PKK devletten hiçbir şey isteyemez. Devlet tüm vatandaşlarının çağdaş bir toplum olması için çalışır. Demokratik hak ve özgürlükleri korur ve geliştirir.Ülkenin her köşesine ve her vatandaşa eşit davranır.

13- Vatan bir bütündür. Milletimiz tek bir millettir.Milletimizin tüm değerleri aynııdır. Vatanımız, bayrağımız, dinimiz, marşımız, tarihimiz, tabiat ve kültür varlıklarımız, bizi biz yapan tüm değerlerimiz etrafında toplanmış bir milletiz.

14- Devlet büyükleri başta olmak üzere hiç kimse halkımız için Laz, Kürt, Zaza, Çeçen, Ermeni, Alevi Sünni vb. kavramları kullanmamalı. Bu kavramları kullanarak toplumumuzu bölük pörçük yapmaya yöneltiyoruz.

14-Milletimiz ve halkımız için genel kavramları kullanmalıyız. Örneğin: Milletimiz, Halkımz, Vatandaşlarımız,Müslüman Türk Milleti şeklinde hitap edilmeli.

15-Ancak şunu demek uygun olur; Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız çeşitli etnik kökenlere sahip olsalarda bir mozaik gibidir. Tarihten beri gelen bir bütünlük içinde aynı inanç etrafında birleşen bir milletiz.Bizi kimse bölemez, fitne ve fesat çıkararak tefrikalar yapamaz.Önemli zamanlarda hep beraber olmuşuzdur.Şimdi de herzaman olduğu gibi tek yürek olmanın vaktidir.

Çözüm, kararlılıkla terör faaliyetlerinin engellenmesi ve terörün kökünün kazınması için çalışmalar en üst seviyede yürütülmeli; Devlet her vatandaşına eşit davranmalı, her bölgeye ve her yere aynı hizmet götürülmeli. Doğu ve Güney Doğuya farklı hizmetlerin götürülmesi uygulaması yanlış bir uygulama. Akla O bölgenin özel bir durumu mu var diye bir soru geliyor. Bölge halkı herşeyi devletten bekler olmuş. Sanki devlet kendilerine ayrıcalık tanımak zorunda... Bu çok yanlış bir anlayış.

Devletimiz Doğu ve Güney Doğuda halka güler yüzünü esirgememeli, İslam inancının güzelliklerini tüm resmi görevlilerce göstermeli. Halkın inançlarıyla örtüşen davranışların sergilenmesi gerekir. Bölgede birlik ve beraberliğin sağlanması için çeşitli aktiviteler yapılmalı.Bu konuda komisyonlar oluşturulmalı... Devletin yaptığı çalışmalara karşı çıkan ve devletin faaliyetlerini engelleyen her kim olursa cezalandırılmalı..... Bu konuda gerekirse her şey yapılmalı...

Unutulmamalıdır ki;

“ Şehitler Ölmez Vatan Bölnmez”

Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına ve tüm milletimize sabırlar diliyorum.

Efkan VURAL
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder