24 Kasım 2017 Cuma

Örnek Bir Öğretmen: Efkan Vural

Örnek Bir Öğretmen: Efkan Vural

Bugün 24 Kasım öğretmenler günü,

Sevgili öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutluyoruz.
Yaptığınız meslek hep hayalimdeki kutsal meslekti.
Allah sizlerden razı olsun.
iyi dersler hocam

şimdi 2 yıl önce 2015te yazdığımız yazıyı paylaşmak istiyoruz:
Celal


Örnek Bir Öğretmen
 


Yarın 24 Kasım 2015 Öğretmenler Günü.


 


Bu bağlamda kendime örnek aldığım sevgili ilahiyatçı öğretmen dostum Efkan Vural Hocamdan bahsedeğim. Öncelikle çok teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsın hocam.


 
29 Ekim 2015 Efkan hocam ve yeğenlerimle


Yıllar önce, Dost, komşu ve akrabalarımızın çoğu kapımızı çalmazken, telefon bile açmazken üst kat komşumuz Efkan Vural hocamın samimi desteğini asla unutamam, Allah razı olsun hocam.


 


Hidayet öykümü sanırım biliyorsunuz. Efendimiz Hz .Muhammed SAV’in hayatını okurken Efkan Vural hocamın hal ve tavırları gözümün önüne geldi.  


 


Çünkü okuduğum pek çok ahlaki davranış Efkan Vural hocamda mevcuttu.


 


Mütevazi olmak, güleryüzlü ve tatlı dilli olmak, yardımsever olmak, komşuya ikram etmek, herkese saygı, sevgi ve hoşgörü göstermek, vs.  


 


Ve sürekli ilimle meşgul olarak çok okumak ve okuduklarını yaşamak. Evet onu kendime örnek alıyorum ve ben Efkan hocamı Efendimizin SAV ahlakını yaşadığı için çok seviyorum…


 


Benim çocukluğumdan beri hayalim öğretmen olmaktı. İnsanlara faydalı olup bir şeyler öğretmekti. Bu hayalim Efkan hocamın beni ısrarla yazmaya teşvik etmesiyle gerçek oldu.


 


Gerçek oldu dedim, çünkü yazılarınla çok şeyler öğreniyoruz diye mailler alıyorum. Dini bilgileri anlatırken moralimi bozanlar da oldu, sen alim misin, nerden biliyorsun diyerek…


 


Ben de bu durumu üzülerek Efkan hocama anlatmış ve artık kimseye anlatmak istemiyorum hocam, demiştim.


 


Efkan hocam, Hayır Celȃl anlatacaksın. Geçen akşam bir hadis-i şerif okuyunca sen aklıma geldin. Efendimiz SAV buyuruyor ki:


 


“Ahir zamanda ümmetimden bir kısım kimseler vardır, onlar alim değillerdir, fakat ilim taşırlar.”


 


Celȃl, sen çok iyi bir ilim taşıyıcısısın, anlatmaya ve yazı yazmaya devam et, demişti.


 


Sevgili Efkan hocam benim en iyi dostum, akıl danıştığım büyüğüm, kendime örnek aldığım mütevazi, dürüst, ahlaklı, dindar, çalışkan, Allah'ın -inşallah- salih bir kuludur.


 
Temmuz 2012 - İvriz, Ereğli


Benim namaza başlamama -oturarak teyemmümle nasıl kılacağımı öğreterek ve namazın önemini anlatarak- vesile oldu, yani beni Rabbimle buluşturdu. Allah ebediyyen razı olsun.


 


Aslında o kadar yazacak şey var ki, ama yine yazıyı uzatmamak için bitiriyorum.  


 


Hz. Muhammed SAV der ki: “Ruhumu kudret altında tutan Allah'a yemin ederim ki cennete sadece güzel ahlak sahipleri girer.”


 


Allah, affı, lütfu, rahmetiyle bizleri sarmalayıp cennetine alırsa eğer, o sonsuz hayatta sevdiklerimizle beraber Efkan hocamgille ebedi dost oluruz inşallah…


 
 Babam, Efkan Vural, Hatice Vural, Annem


Efkan hocamgil taşındılar ama hala sık sık bize gelir, çay içerek sohbet ederiz. Dün akşam (22 Kasım 2015 Pazar) Efkan hocamın eşi Hatice hanım, sık sık yaptığı gibi benim için az şekerli kek yapmış, getirmiş. (Aynı zamanda şeker hastasıyım.) Akşam yine keyifli bir sohbet oldu. Allah razı olsun.


 


Başta Efkan Vural hocam ve değerli eşi Hatice hocam, kardeşim Berrin, eniştem Oğuz Kızıklı olmak üzere, bu yazıyı okuyan yüzlerce öğretmenin yaşı ne olursa olsun ellerinden öpüyorum.

 

Ve Hz. Ali gibi; ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.‘ diyorum. İyi ki varsınız.

 

Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

 

 

Celalin Penceresinden

 
http://celal1973.blogspot.com.tr/2015/11/ornek-bir-ogretmen.htmlHiç yorum yok:

Yorum Gönder