21 Ağustos 2014 Perşembe

Aşk Terk Etmez kitabından

Aşk Terk Etmez kitabından
 
 
 
"Kişi yaratılış gayesini, bu âlemdeki insani ve manevi sorumluluklarını hiç düşünmeden sadece topraktan gelip toprağa gidecek olan maddi varlığını tatmin etmeye uğraştığı müddetçe, yaşamak istediği özgürlüğü, dolayısıyla da huzur ve mutluğu hep dışarıda aramak zorunda kalacaktır.

Yanlış arayışlar kişiyi doğru  hedeften uzaklaştıracak, sadece kendi öz benliğinde gizli olan gerçek özgürlüğü, huzur ve saadeti bulmasını da zorlaştıracaktır.

Çünkü özgürlük adı altında aranan huzur ve mutluluğa ulaşmak, maddi olarak her şeyi yapabilmekle değil, ancak manevi olan ruh özgürlüğünü yaşamakla mümkün olacaktır.

İnsan kendi iç âlemindeki görünmez bağlardan kurtulup gerçek ruh özgürlüğüne ulaşamadığı müddetçe dış dünyamızdaki hiçbir özgürlük onu mutlu ve tatmin etmeye yetmeyecektir."

Aşk Terk Etmez kitabından, H. Nur Artıran, Özgür Dolaşan Esirler, s. 23


 

1 yorum:

  1. Celal Bey, sizin blog'a girerken ne kadar huzur bulunuyor. Bu sefer "Âşk seni terk etmez" kitabindan ,Muhterem Nur Artiran Hocamız'dan huzur geldi, çok teşekkürler. Foğtorafınız da bu kitap Size çok yakışıyor, neşeli olduğunuzu beli. O neşeyi paylaştığınız için çok teşekkürler.Sylvie Güvenek

    YanıtlaSil