14 Ağustos 2014 Perşembe

Dini yaşamadan geçen her güne yazık

Dini yaşamadan geçen her güne yazık

,Şimdi okuduğum bir mesaj üzerine bu yazıyı kaleme almak istedim.. Yaş olmuş,30, 40, ya da 50.. ne fark eder ki insan dini yaşamadan bir ömür sürüyor..ancak ortada yapılmış hiçbir şey yok.. ne yaşarsanız yaşayın bir türlü mutlu olamıyorsunuz... isterseniz dünyanın en güzel yerine gidin içinizde hep bir eksiklik duygusu hissediyorsunuz..
Neden çünkü insanoğlu doyumsuz, bugün istediğiniz bir şeye sahip olduğunuzda mutlu olurken, yarın bir başka şey istiyorsunuz..gerçekleştiğinde mutlu, gerçekleşmediğinde mutsuz.. bu böyle devam edip gidiyor..

Fakat bir gün bir bakıyorsunuz Alllah'ın takdiri kimi zaman bir tek cümle, kimi zaman bir resim, ya da karşınızdaki insanın bir konuşması sizin gaflet perdelerinizin açılmasına vesile oluyor ve Allah Kendi yoluna döndürüyor sizi..
Yüce Allah içinde eksiklik duygusu hissedip, gerçekten Kendisine yönelmek isteyen herkesinin yolunu aydınlığa çıkarır..
 
Tüm güç O’nundur. Eğer isterse gaflet perdeleri nedeniyle gerçekleri göremeyenlerin perdesini kaldırır, rahmetinin güzelliklerinin farkına vardırır.

Rabbinden uzak yaşayan bir insan, sanki derin bir uykudan uyanmış gibi, O’na yönelip hem bu dünyada hem de ahrette mutlu olur.
Allah’ın sonsuz gücünün farkında olmak, tarifsiz güzellikte bir duygu..
O mutluluğu hangi kelimeye sığdırmaya çalışsam yetersiz kalır.
İnanan, Müslümanım diye herkes O’nun gücünü bildiğini söylüyor..

** Fakat farkında olmak apayrı bir durum..**

İnsanlardan öyleleri vardır ki: "Biz Allah''''a ve ahiret gününe iman ettik" derler; oysa inanmış değillerdir. (Sözde) Allah''''ı ve iman edenleri aldatırlar. Oysa onlar yalnızca kendilerini aldatıyorlar ve şuurunda değiller. (Bakara Suresi, 8-9)
 
Gerçekten farkında olan insan O’nun gücünü, varlığını gereği gibi takdir eder.
Yaşamını O’nun istediği şekle göre düzenler. Allah'ın istediği sınırlarda yaşar..

"... Allah Kendi (dini)ne yardım edenlere kesin olarak yardım eder..." (Hac Suresi, 40)
 
Rabbimiz samimiyetle yönelip, hep şükredenlere rahmet kapılarını açar, yolunu aydınlığa çıkarır.

Allah şükrün karşılığını verendir, bilendir. (Nisa Suresi, 147)

---

Dini yaşamanın güzelliğinin farkına varan insanın söylediği sözler; boşa geçen bir 30, 40 yıl,,ya da 50..yıl eğer Allah sizi seçtiyse o kişinin dine yönelmesine vesile olarak '' Şimdiye kadar yaşadığım hayat yaşam değilmiş.. Allah her zaman sizden razı olsun, '' duaları oluyor. Bu içten duayı almak da mutlulukların en büyüğü oluyor.

Sevgi ve ışıkla..

Gülümce Yıldız İlk yayın (28-01-2012


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder