29 Aralık 2016 Perşembe

ÇEVRENİZDEKİ SAHTE İNSANLARIN KINAMASINDAN KORKMAYIN

ÇEVRENİZDEKİ SAHTE İNSANLARIN KINAMASINDAN KORKMAYIN


Etraftaki sahte kalabalıktan uzaklaştıkça.. Allah'a yaklaşanların dinidir İslam..

Samimiyetle yönelmenin büyük zorlukları vardır.. Önce etrafından utanmayacakasın.. dahası, sahte insanları kaybetmeyi göze alacaksın..
Dinimi yaşamayı çok istiyorum ama.. ile başlayan cümlenin arkasındaki gerçek, dinden imandan uzak insanların kınamalarından korkmak  olabilir mi?
Onların seni kınamalarından  korkma !


Allah'a verdiği sözde durmayan insan, seni ayıplasa ne olur.. alkışlasa ne olur..
Önemli olan ''Allah'ın rızası '' değil midir?
O zorlu gün geldiğinde, bilmiyordum ayıplamalarından çekindim demek fayda verir mi?

Vermezzz... !

O halde sahte insanların sözlerine ehemmiyet vermeyelim..
Onlar dünyaya aldanmışlar !

ALLAH buyuruyor:


Ne zaman kendilerine Rahman'dan yeni bir hatırlatma gelse, hep ondan yüz çevirirler.

Gerçekten yalanladılar; fakat, alay konusu yaptıkları şeyin haberi kendilerine pek yakında gelecektir. Şura Suresi- 5,6

Mümin etraftaki sahteliklerin kendisini kınamasından korkmaz.. sonsuz bir yaşam hepimizi bekliyor.. önemli olan Rabbimizin rızasını kazanmak.. sahte insanların rızası değil !

ALLAH buyuruyor:


Ey iman nimetine kavuşanlar, sizden kimler dininden döner, şerîatından vazgeçer, medeniyetini terkeder, yaratılışına uygun değerlerin yaşandığı hayatî yoldan saparsa Allah onların yerine, sevdiği ve kendisini seven, mü’minlere karşı alçak gönüllü, kulluk sözleşmesindeki ortak taahhütlerini, Allah’a iman, kulluk ve sorumluluk bilincini şuur altına iterek örtbas edip inkârda ısrar eden kâfirlere karşı onurlu ve İslâm’ın izzetine sahip, başları dik, kudretli, hükümran bir kavim getirecektir. Onlar, Allah yolunda, İslâm uğrunda, hayatlarını ortaya koyarak, konuşarak, yazarak, hesapsız servet harcayarak cihad ederler. Hiçbir kimsenin kınamasından, dedikodusundan da korkmazlar. Bu azim ve irade, bu kararlılık Allah’ın bir lütfudur. Böyle bir sorumluluğu sünnetine, düzeninin yasalarına uygun olarak, iradesinin tecellisine tâbi, akıllı ve sorumluluğunun idrakinde olan kimselere verir. Allah’ın rahmeti geniştir. İlmi herşeyi kucaklar. Maide- 54

26-12-2014

Her nereden okunuyorsak ışık olsun inşaALlah.. Gülümce Yıldız
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder