13 Aralık 2013 Cuma

​Bize ibadet et, dediler. Ben de "asın" dedim

 
​Bangladeş, dünya kamuoyunun tüm tepkilerine rağmen Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Molla’yı (65) idam etti.
 
Bangladeş saatiyle 22`de idam edilen Abdülkadir Molla, (12 Aralık 2013) idamından önce biraraya geldiği ailesine şunları söyledi:
 
​​
"Suçum Allah`tan başkasına ibadet etmemekti.
​​
Bize ibadet et, dediler.
Ben de "asın" dedim.

Ben kesinlikle masumum . İslami harekete mensup olduğum için öldürülüyorum. Şehidlik herkese ihsan edilmiş bir kader değildir . ...

 
Yüce Allah bana şehidlik nasip ederse, kendimi en şanslı olarak düşünürüm. Şehidlik hayatımın en büyük başarısı olacaktır. Benim kanım İslami hareketi ayağa kaldıracak ve otokratların sonunu getirecektir.

Kendim için endişeli değilim. Ben bu milletin ve İslami hareketin akıbeti hakkında endişe duyuyorum. Bildiğim kadarıyla herhangi bir hata veya suç işlemedim. İslami hareket için bütün hayatımı feda ettim.

Yüce Allah`ın lütfuyla başımı hiçbir adaletsizliğe asla eğmeyeceğim. Dünyevi bir makam önünde af ve hayat hakkı aramak asla söz konusu olamaz. Allah, hayat ve ölüm konusunda karar verecek tek güçtür. Kaderimi, Allah belirleyecektir.

Ben herhangi birinin kararı gereği idam edilmiyorum. Benim şehidlik zamanım Yüce Allah`ın kararına göre sonuçlandırılacak. Her durumda Yüce Allah`ın kararını kabul ediyorum."
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder