2 Aralık 2013 Pazartesi

Şehit oğlunun hayali gerçek oldu

Şehit oğlunun hayali gerçek oldu

Şehit oğlunun hayali gerçek oldu

Şehit oğlunun hayali gerçek oldu

 
 
Babası şehit olmadan önce Fenerbahçe maçına götürme sözü veren ancak şehit olduğu için götüremediği 16 yaşındaki Emin Can Pişkin'in hayalini Ordu Valisi Kenan Çiftçi gerçekleştirerek şehidin oğlunu Fenerbahçe-Beşiktaş maçına götürdü.
 
                    
Ordu'nun Akkuş ilçesinde, 3 Ağustos 2010 yılında jandarma timine yönelik terörist saldırıda Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin şehit oldu. Pişkin şehit olmadan önce kendisi gibi fanatik Fenerbahçeli oğlu 16 yaşındaki Emin Pişkin'e Fenerbahçe maçına götürme sözü verdi. Ancak şehit olduğu için bu sözü yerine getiremedi. Bu nedenle Emir Can Pişkin her Fenerbahçe maçı öncesi babasının şehitlikteki mezarına Fenerbahçe formasıyla gidip ziyaret etmeye başladı.
 
Bu durumu öğrenen Ordu Valisi Kenan Çiftçi harekete geçti. Vali Çiftçi, Ordu'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Pişkin'in Adana'da yaşayan 16 yaşındaki oğlu Emin Can'ın bir süre önce basında çıkan haberlerinden çok etkilendiğini belirterek, "Şehit çocuğumuzun en büyük hayallerinden birinin, Kadıköy'de Fenerbahçe maçını izlemek olduğunu öğrendim. Hemen aile ve gerekli yerlerle iletişime geçerek şahidimizin oğlunun bu isteğini yerine getirmeye çalıştık. Girişimlerimizden de olumlu sonuç aldık" dedi.

 
Vali Çiftçi'nin girişimleriyle Emin Can'ın 30 Kasım 2013 günü Kadıköy'de oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine babasının silah arkadaşıyla birlikte gönderildi. Emin Can Pişkin maçı protokolden izleme imkanı buldu. 3-3 biten maçı heyecanla izleyen Pişkin'in Fenerbahçe'nin attığı gollerde sevinci görülmeye değerdi. Maçın ardında Fenerbahçeli futbolcuların yanına giden Pişkin, Sow dışında bütün Fenerbahçeli futbolcularla fotoğraf çektirip sohbet etme imkanı buldu.

 
Maçtan sonra ise İstanbul'u gezen ve pazar akşamı Adana'ya babasının silah arkadaşıyla geri dönen Pişkin'i evde annesi Tülin Pişkin karşıladı. Oğlunun hayalini gerçekleştiğini gören anne duygulu anlar yaşadı. Emin Can Pişkin ise maçta giderek hayalinin gerçek olduğunu belirterek, "Babam da olsa daha iyi olurdu. Ama baba yanımdaymış gibi hissettim, onun yerine bağırdım, onun yerine gol dedim onun yerine de oturdum. Gerçekten mutluyum. Ordu valimize benimle ilgilenen herkese teşekkürler" dedi.

 
Kadıköy'e gittiğinde içindeki Fenerbahçe sevdası daha da büyük olduğuna dikkat çeken Pişkin şunları kaydetti:

"Hayatımda gitmek istediğim güzel yerlerden biriydi. Hayalimdeki bir yerdi. Orayı da gördüm çok mutluyum. Birazda duygulandım keşke babam da olsaydı diye. Ama Allah böyle yazmış böyle olmuş. Futbolcularla görüştüm fotoğraf çektim o yüzden daha mutluyum. Sadece Sow'u göremedim geç geldiği için sağlık olsun ama diğerlerini gördüm. Çok teşekkür ediyorum başka söyleyecek bir şey bulamıyorum."

 
Vali Çiftçi ise "Şehidimizin geride bıraktıkları, hem evlatları hem de eşi devletimizin sorumluluğu altında. Bizler o çocukların anne ve babası hükmündeyiz. Ben de 4 çocuklu bir babayım. Yaklaşık bir ay önce televizyondan haberleri izlediğim sırada şehit çocuğumuzu gördük. Şehit çocuğumuz Fenerbahçe formasını giymiş, babasının mezarı başında dua ediyordu.
 
Bu sırada gazetecilerin sorusuna 'Babam bana söz vermişti, sağ olsaydı herhangi bir derbi maçına gönderecekti' diye yanıt verdi. Ben de çocuğumuzun bu sözlerini duyunca hislendim, bu çocuğumuzun arzusunu yerine getirmek gerekiyor ve onu yerine getirdim" diye konuştu.
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder