12 Aralık 2013 Perşembe

Kim Daha Zengin !


​​
Kim Daha Zengin !
 
 
Toplum olarak çoğumuzun hor gözle baktığı bir karton toplayıcısı. Namaz vakti girmiş ve sokaklarda elindeki arabası ile rızkını ararken belki de ailesine karşı olan görevini yaparken diğer yandan da Rabbine olan kulluk görevini yapmak için hayatına ve işine ara veriyor. Ellerinde ki iş eldivenlerini çıkarıp tekbir ile dünyayı ve topladığı kartonları arkasına alarak namazını kılmaya başlıyor.
 
Ayette geçiyor ya ''Yeryüzü size mescid kılındı.'' bu güzel insanda o ayeti yaşıyor şuanda, Kainatın yaratıcısı olan Allah'ın kendisi için toprağı, çimleri kullanarak yaptığı yeşil mescidde etrafındakilerin garip bakışlarını aldırmadan onurla namazını Yaratıcısına olan kulluk görevini eda ediyor.
 
''Sana hamdolsun Rabbim!.'' diyor, sigortalı, çok yüksek paralar kazandıran bir işim olmasa da bana onları nasip etmesen de , namaz kılabilecek el, ayak verdiğin için, sana kulluk yapabilme nimetini verdiğin için hamdolsun diyor.
 
Aslında ağzını hiç açmadan da çokta güzel bir mesaj veriyor kendisini öyle gören insanlara; Haydi sizde bir niyet edin ve durun namaza diyor. İçinde bulunduğunuz durum ve vaziyete hiç aldırmadan...
Ve bu tabloyu izlerken bana da şu ayeti hatırlatıyor; "Şüphesiz, Allah katında sizin en üstün olanınız, takvaca en ileride olanınızdır." (Hucurat Suresi, 13
 
​​
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder