12 Şubat 2015 Perşembe

İsmail Aybey - Bu Kediciklere Kim Dur Diyecek?

İsmail Aybey - Bu Kediciklere Kim Dur Diyecek?

Adnan Oktar, 'Harun Yahya' müstear ismiyle yazdığı kitaplarıyla büyük hizmetler yapmış bir adamdı. Daha çok Darwin'in evrim teorisini çürütmek ve Allah'ın varlığını ispat etmek hususunda çok sayıda eser yayınladı. Herkes Harun Yahya'yı seviyordu ve saygı duyuyordu. Keşke böyle bilip sevmeye devam etseydi. Sonra bir şeyler oldu Adnan Hoca'ya. Bir ara mehdilikle ilgili bildirilen hadisleri televizyon programlarında anlatmaya başladı. Bu özelliklerin kendisinde bulunduğundan dem vurdu. Bir nevi mehdilik iddiasıydı bu. Neyse o konulara fazla girmeyelim.

Uzun süredir ekranlarda görünmezken, şimdi A9 diye bir kanal açmış, orada program yapıyor. Programına şöyle bir göz attım. Yapılan konuşmalardan, sohbetlerden çok, gündeme damgasını vuran 'Adnan Hoca'nın kedicikleri' oldu.

Bu kedicikler, gayet belirgin makyajlı, açık-saçık seksi kıyafetli, çoğunluğunun sarışın olduğu kızlar topluluğu. Sosyal medyada boy boy fotoğrafları yayınlanıyor. Tabi ki İslamiyet'le hiçbir şekilde bağdaşmayan kıyafetlerle ve duruşlarla... Din kisvesi altında yapılıyor bu program ama kafaları karıştırmaktan öteye gidemiyor.

Bu kedicikler, Adnan Hocalarını çok seviyor. Tabii hocaları da onları... Karşılıklı iltifatlarını izleyin, sulanma aşamasına kadar gidiyor. 'Yerim senin kedi canını, benim güzelim, tatlım, bitanem...' Adnan Hocaları ne derse bu kızlar, 'Maşallah, İnşallah' diye cevap veriyor. Hepsi Adnan Hocalarına aşık. Ondan yakışıklısı, güzeli yok. Bir ara Komedyen İsmail Baki tarafından taklitleri yapıldı, izlenme rekorları kırdı.

Programda zaman zaman bu kedicikler oynuyor, Adnan Oktar alkışlıyor, program din programı olmaktan çıkıp eğlence programı haline geliyor. Adnan Oktar da zaman zaman söylediği şarkılarla, oyunlarıyla bunlara eşlik ediyor.

Kedicikler, geçenlerde Cüneyt Özdemir'in CNN Türk kanalında yayınladığı 5N 1K programına katıldı. Özdemir, kediciklere, kafasına takılan soruları sordu, değişik ve kaçamak cevaplar aldı. Özdemir'in 'Neden başörtüsü takmıyorsunuz?' sorusuna ise, 'Kuranda başörtüsü yok.' diye yanıt verdi. 'İslamiyet sade yaşayışı önermiyor mu?' sorusuna da değişik yorumlarda bulundu.

Kedicikler amaçlarını şöyle açıklıyor: 'Günümüzde Müslüman denince pejmürde, bağnaz ve kalitesiz insan profili akıllara geliyor. Bu algının değişmesi gerekiyor. Müslüman biri kaliteli ve sanatkârane bir yaşam sürer. İşte biz bu algının değişmesi için çaba sarf ediyoruz.'

Efendim, ben bu ülkede bir şeyi anlamış değilim. O kadar din adamı, yazar, İslam düşünürü, İlahiyatçı var, çıkıp da hiçbirisi bunlara dur demiyor. Acaba cevap verme gereği mi duymuyor, yoksa bir şeylerden mi çekiniliyor?

Yarı çıplak, erotik kıyafetler giyilerek, kızlı erkekli kıvırta kıvırta oynanarak insanlara İslamiyet anlatılır mı?

Erkeklerin ilgisini çekecek ölçüde, açık ve dar kıyafetler giymek dinen caiz midir?

Örtünmek Kuran'da yok diyenler, Nur Suresi 31. ayeti nasıl açıklayacak?

Namahrem bir erkeğe bu kadar ilgi duymak, hayranlık beslemek, onu öve öve bitirememek doğru mudur?

Birileri bu sorularımı cevaplasın, kafalarda soru işaretlerini çözsün.

Hadi diyelim Adnan Hocaları, bu kediciklerine ‘giyinin, yarı çıplak din tebliğ edilmez.' demiyor, çok sevdiğinden toz konduramıyor. Bu gidişata ‘dur!' diyecek yiğit bir mümin çıkmayacak mı?

Sağlıcakla kalın.

http://www.bendeyazarim.com/Yazar/News/16316/Bu-Kediciklere-Kim-Dur-Diyecek-Ismail-AYBEY
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder