6 Şubat 2015 Cuma

Ne acı bir son nefes!

Ne acı bir son nefes!

https://www.facebook.com/video.php?v=848286775234717&fref=nf

Dr. Muhammed Bozdağ

Canı çıkarken Allah yerine, aşkım demiş. Aşkınla birlikte battın, karanlıklarda kahrolup boğulup gittin işte! Önce acıdık, ama sonra aslında kendisine haram olan baldızını kaçırdığını öğrenince yüreklerimiz karmakarışık oldu.

 Hatırlarsanız beşeri aşkın bir şirk olduğunu Sevgi Zekası kitabıyla ilgili alıntılarda daha önce ifade ettik. Müslüman hiçbir şeyi Allah’tan fazla sevemez ve bunu yaparsa din...ini, ahlakını, canını, namusunu, her şeyini kaybetme tehlikesine düşeceğini defalarca ilan ettik. Yeryüzünde en çok cinayetin aşk yüzünden yaşandığını belirttik.

 Bazı kimseler karşımıza çıkıp Yusuf aleyhisselama bir kadının aşık olmasını örnek vererek beşeri aşkı meşru göstermeye, hatta beşeri aşkı Allah’a giden yol gibi sunmaya kalkıştı. Halbuki Kur’an’a göre Yusuf aleyhisselamı zinadan Allah’ın müdahalesi kurtarmıştı ve Onun o büyük duasından sonra da uzun yıllarını zindanda tutularak Allah onu o kadının şerrinden korunmuştu.

 Hayatımda defalarca aşk cinayetine tanıklık ettim. Lisede bir arkadaşımızı şişleyerek doğradılar. Üniversitede bir arkadaşımızı sevdiği kızın evinde tuzağa düşürüp satırla parçalayıp apartman boşluğuna attılar. O kadar korkunç örnekler var ki. Bir âşık genci falçatayla doğrayıp diri diri toprağa gömdüler. Beşeri aşk insanı beyinsiz kılıyor. Gözü dönünce Allah’ın yasağını, namusunu, şerefini dinlemiyor, hak hukuk, edep, kural tanımıyor. Bir sürü insan çarpık aşkı yüzünden kendi canına kıydı, uçurumdan atladı. Evlatlarını katletti. Böyle bir beşeri aşkı savunmak basiretsizliktir, İhanettir, akılsızlıktır. Eşler arasında olması gereken nikâha bağlı sevgidir, muhabbettir, güven, dayanışma ve şefkattir. Fakat bir tapınma şekli olan aşk ile bir Mümin asla Allaha kavuşamaz. Ondan tövbe edip iman tazelemelidir.

“Rabbim!” yerine “Aşkım!” diyerek, yani Allah’tan başkasına taptığını belgeleyerek verilen son nefes! Bu olayın korkunçluğunu gencin ölüm şeklinden çok, Allah’tan başkası uğrunda ölmüş olmasında görüyorum ben. Yüreğimiz acıdı önce. İşte “âşıkmışlar madem, bıraksanız da evlenseler ne olur? Niye karşı çıkıp fitneyi ateşliyorsunuz? Caniler!” Diye feryat etti yüreklerimiz. Ertesi gün başka bir haber geliyor. Meğer aslında evliymiş. Meğer yapma diye yalvaran karısını dövmüş de terk etmiş. Meğer dinimizin haram kıldığı, asla nikahlanamayacağı baldızıyla kaçmış. Meğer baldız dokuz aydır bu pisliğin içerisindeymiş. Bu sözlerle cinayeti savunmuyorum. Bir insanın cezası idam bile olsa onu vatandaş infaz edemez; eden cinayetle yargılanır. Bu ayrı mesele. Fakat öfke insanın gözünü döndürdüğünde öğüt kimseye işleme.

 Bekârlar da ibret alsın, yasak aşka yaltaklanan evliler de. Kıyamet günü Allah’ın sapıklara gazabı çok çetin olacak. Aşkın insanı nasıl beyinsizleştirdiğini ve yeryüzüne rezil rüsvay ettiğini görün. İki hayatın dünyası da ahıreti de söndü. Erkek kardeşler katil oldu, hapislerde sürünecek. Aileler bu perişanlığın ıstırabını yıllarca üzerlerinden atamayacak. Bir sürü millet beddua edecek. Neden? Sırf bir beyinsizin uçkuruna tapması yüzünden! İşte birilerinin Allah’a gitme yolu zannettiği beşeri aşk bu!

Dr. Muhammed Bozdağ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder