9 Nisan 2017 Pazar

DÜNYA’DA GARİP GELENEKLER

DÜNYA’DA GARİP GELENEKLER

Dünyanın bir çok yerinde birbirinden ilginç gelenekler var. Bu geleneklerin bâzıları eğlenceli, bâzıları ilginç bâzıları da insanı hayrete düşürecek kadar değişiktir.

İZLANDA: Başkent Reykjavik’de köpek beslemek yasak.

MORİTANYA: Bu ülkede şişman kadınlar güzel olarak kabul ediliyor ve itibar görüyorlar. Evlenme çağına gelen kızlar en az 60, en fazla 100 kg olmak zorunda.

KUZEY KORE: Erkeklerin 27, kadınların 25 yaşından önce evlenmeleri yasak. Bunun sebebi, devlete olan mecburi askerliklerini yapmaları.

LAOS: Kadınların ayakları en erotik bölge olarak kabul edilir.

KUZEY KUTBU: Eskimolar, yaşlandıkları zaman artık işe yaramayacaklarını düşünerek yakınlarından kendisini öldürmelerini ister. Bu, bir nevi intihardır. Gün geldiğinde yaşlı erkek, yakınlarının yardımı ile canlı olarak toprağa gömülür.

BREZİLYA: Amazon bölgesinde yaşayan SatereMawe insanları, erkek çocukları için acı veren bir geleneğe sahiptir. Erkek çocuk, bir sürü kurşun karıncasının içine, elini dokuma eldivene sokup 10 dakika boyunca orada tutmak zorundadır.

TANZANYA VE KENYA: Tanzanya ve Kenya’da yaşayan Masai kabilesi üyeleri birbirlerine tükürerek selamlaşıyorlar.

HİNDİSTAN: Yemeğe gelen misafir yemekten sonra geğirmezse yemeği beğenmemiş olarak algılanıyor.

TAYLAND: Sadece kraliyet ailesine mensup kişilerin konuşabildiği özel bir dil kullanılıyor. Sebebi, kendileri dışındaki kişiler tarafından anlaşılmaması.
- Muhtelif basın
 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder