12 Ocak 2014 Pazar

İffet Kadın Erkek Herkes İçin Önemli

Risale Ajans
 
 

İffet Kadın Erkek Herkes İçin Önemliİffetin ayet ve hadislerde kadın -erkek herkes için şart olduğu belirtilse de erkek adam yapar zihniyeti toplumdaki yozlaşmayı körüklüyor. Nur Suresi’nde Mümin erkeklere söyle gözlerini haramdan çevirsinler ırzlarını korusunlar böyle yapmaları kendileri için daha temiz bir davranıştır’ buyuruluyor olsa da maalesef aileler kimi zaman bu konu hakkında kız çocuklarına gösterdikleri hassasiyeti erkek çocuklarına gösteremeyebiliyorlar.


Ayet ve hadisler net bir şekilde utanma, iffet duygusunun herkes için şart olduğu belirtilirken bu konularda erkekleri ve kadınları ayrı düşünmenin doğru olmadığı sonucu doğuyor.


Günümüzün de sorunlarından biri olan iffet duygusunu Moral FM’de ele alarak özel bir röpartaj gerçekleştirildi. Fethi Çağıl’ın sorularını cevaplayan İlahiyatçı Yazar Cemil Tokpınar, özellikle gençlere ve ailelere iffet konusunda hassas olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.


İffet imtihanı tüm zamanlar için geçerli olmuştur diyen Tokpınar, ailelerin ve gençlerin iffetsizlikten korunmak adına yapması gereken en önemli davranışın bu durumu küçümsememek olduğunu ifade eden Tokpınar, çok kapsamlı tedbirler alınmasının da önemli olduğunu söyledi.
 
 
Özellikle gençler için ailelere, yakınlara, eğitim açısından söz sahibi isimlere, devlete ve medyaya da çok işler düştüğünü işaret eden Tokpınar, bu konunun önemli olduğunu belirtti. Peygamber Efendimiz’in çok sayıda hadisi şerifinin bu konuya yönelik olduğunu anlatan Tokpınar, gerçek anlamda Kuranı Kerim ve hadislerde geçen uyarılara dikkat etmek gerektiğini söyledi.
 
 
Özellikle gençlerin bu süreçte kendilerini okuyarak donanımlı hale getirmesini tavsiye eden Tokpınar, ailelerin de kitap okuyarak bilinçlenmesini önerdi. Zihnimizi , hayalimizi ve bedenimizi günahlardan korumanın yöntemi  anlatan kitaplardan bir araya gelen set Moral FM dinleyicilerine sunuldu.
 
 
Dört kitaptan oluşan sette, Cemil Tokpınar’ın kaleme aldığı Gençlik ve Aşk, Peygamberimizin Diliyle Gençlik kitapları ve Nuriye Çeleğen’in kaleme aldığı Hz. Meryem’in hayatının roman tadında anlatıldığı İffet-i Kalp ile Mehmet Ali Seyhan’ın yazdığı  Gençliğin Cinsellik İmtihanı kitapları 40 TL’ye kapıda ödeme kolaylığı ile Moral Kitap’ca okuyuculara sunuldu. Bu kitaplardan elde edilecek özel sete ulaşmak için 444 24 14 numaralı telefondan bilgi elde edinebilecek. 
 
 
Tarih : 11.01.2014 Kaynak : Moral FM
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder