9 Ocak 2014 Perşembe

Ölümü Öldürebilir misin?


Burcu Ercivan
 
Ölümü Öldürebilir misin?
 
Burcu Ercivan
 
 
Bu ahir zaman müminleri çok yoruyor.İyi ki ahiret var.Bazen o kadar boğuluyor ki insan.Nefes almak için sadece oksijene değil Kur'an'a ihtiyaç vardır..
     
'Rabbinin hatırına sabret /Müddesir7'' bu ayet olmasaydı vallahi bu dünya çekilecek yer değil kardeşim.Fitne ve fesadın kol gezdiği bir zamanda Allah'ın yolunu tutmak hiç kolay değil.

Kardeşlerinin ölü etini yiyenler(gıybet) , Zinaya aşk diyenler, helal mi haram mı demeden üzümünü yiyip bağını sormayanlar (halbuki üzümünü yersek bağını sorarız, biz Müslümanız) İşte böyle bir zamanda yaşamak hiç kolay değil.İşte nasıl yaşayacağımızı anlatan kitaptır Kuran-ı Hakim..

Nasıl ki yeni aldığın buzdolabının kullanma klavuzu vardır,kullanabilmek için ona açıp bakarsın.İşte Kur'an da insanın yaşama klavuzudur. Yolunu kaybettiğinde yol gösterir.
 
Düşünsenize 1400 yıldır aynı kitaptan sorumluyuz hala cehenneme gidenler var.(Biz de gidebiliriz)Öyle bir sınav ki kitabı açıp okumak serbest ama biz tenezzül edip kopya bile çekmiyoruz. Ne acı..

Oysa ki haram(!) sevgilinden gelen mesajı defalarca açıp okursun. Rabbinden 6666 tane mesaj gelmiş bir kere açıp okudun mu!? Samimi olalım ve bunu kendimize soralım kardeşlerim.
 
Kur'an hayat kitabıdır. Her şeyin cevabını bulabilirsiniz. Modern ilim  Kur'anı 14 asır geriden takip ediyor.Abdestin bugün birçok faydalarını keşfetti bilim adamları.İki denizin birbirine kavuşup karışmadığını Kur'an 1400 yıl önce bildirmiştir (Furkan/53) Ve bunu  Kaptan Kusto diye bir denizci daha 100 yıl önce keşfetmiş kendisi de zaten Müslüman olmuştur.

Daha nice deliller ve mucizeler..Yani anlayacağınız Kur'an bilimin kendisidir. 
 
Ne güzel demiş Yunus Emre; 'Kim Ki Kur'an'ı Bilmedi / Sanki Dünyaya Gelmedi'.Maalesef ki bugün 'Oku' emrini diploma al diye anlamış olmanın zorluğunu yaşıyoruz. Düşünsenize Üniversite üzerine üniversite bitiyoruz, masterler yapıyoruz ama ilk okunması belkide 'tek' okunması gereken kitabı okumuyoruz!
 
Yani ne kadar okursan oku kardeşim, Kur'anı bilmiyorsan cahilsin vesselam..
 
Velhasılı kardeşlerim hayatta ki en hakiki ve en mühim meselenin 'imanı kurtarmak' olduğunu,öğrendim.Size de acizane bildirmek görevim.Ve bu sadece Kur'an yolunu tutmakla mümkün olabilir. Daha önce ben dünyanın peşinden koşuyordum şimdi ben ahiretimin peşine düştüm, dünya benim peşimden koşuyor.

Dünya; herkesle nişanlanan ama hiç kimseyle evlenmeyen , kendini yeni gelin gibi gösteren kokuşmuş bir kocakarıdır. Yalan lezzetleri insanı aldatır. Nefsin gözü miyoptur ahireti görmez. 
 
Eee dünya kimseyle evlenmediğine göre.Asıl nişanlımız olan 'Ölüm'ü artık hatırlama vaktimiz gelmedi mi? Hem o herkesle evleniyor. Genç ,yaşlı ayırmıyor. Ölümü öldürebilir misin? Kabrin kapısını kapatabilir misin? Madem ki ölüm haktır ve gerçektir.Hem madem O acılı dünyan ağrılaştı ve güçleşti. O halde ahiret için çalış bari ebedi dünyan gülsün. Deme artık devir değişmiş bende değişeyim deme.. Devir değişebilir ama Kur'an değişmiyor.
 
Üstad Bediüzzaman hazretlerinin dediği gibi; Zaman yaşlandıkça Kur'an gençleşiyor.. 
 
Sanma ki önünde seçenekler çok! ya KUR'AN ya HÜSRAN üçüncüsü yok..
 
Müslüman adetlere göre değil ayetlere göre yaşar.Ya Allah'ın ayetlerini hayatında birinci ve baş köşeye oturtur iki cihanın SULTANI olursun ya da devir değişti deyip kafana göre yaşar  HÜSRAN olursun.

Bunu ben değil, Hz. Adem (a.s)'dan Peygamberimiz (sav)'e kadar gelen 124.000 peygamber söylüyor kardeşim.
 
Şimdi kendimize bir soralım.Nereden geldik? Neden geldik? Nereye gidiyoruz? Ben bu soruları sormaya başladım ki hayatın anlamını buldum.Allah (cc) kapılar açtı ,bakın siz değerli kardeşlerime yazıyorum, elhamdülillah..Kur'anı hayat kitabınız yaparsanız hem bu dünyanızı hem ebedi hayatınızı kurtarırsınız.
 
Şunu samimiyetle söylüyorum ki;  ne kadar okursan oku, yaradan Rabbi'nin adıyla okumayınca okumuş olmuyorsun. 
 
Anla kardeşim anla artık! Aç gözünü! Öbür tarafta hangi üniversiteyi kazandın? diye bir soru sormayacaklar.Bütün sorular Kur'andan gelecek.. Eğer kaybetmekten nefret ediyorsan KUR'AN oku.Çünkü kazananların hepsi taktiği O'nda buldu !
 
Selam ve dua ile..
 
Tarih : 04.01.2014 Kaynak : Risale Ajans
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder