11 Eylül 2014 Perşembe

Anlamı çözebilen çiftler daha mutlu yaşıyor...

Anlamı çözebilen çiftler daha mutlu yaşıyor...Eşiniz olumsuz duygular dile getiriyorsa, onun aktardıklarını toparlayabilen bir kap olmayı öğrenebilirsiniz. Hiçbir şey yapmadan ona sadece sarılın...

Birşey söylemeniz, fikir beyan etmeniz, düşündüklerini değiştirmeniz gerekmez. Sadece sarılın yeter!

Öfkeyle bağırmanız, kaçıp saklanmanız, bakış açısını değiştirmek amacıyla onu eğitmeye çalışmanız işe yaramıyor farkındasınız değil mi?

Duyarlı olmak, en zor anlarda neler olduğunu anlamayı, kendiniz dışında başka birinin de duyguları olduğunu farketmeyi deneyimlemektir.

Çocuklarınıza, eşlerinize ve yakın çevrenize verdiğiniz her güzel davranış, aslında kendinize hediyenizdir de farkında değilsiniz..!

Sizi, çocuklarınızı, eşlerinizi, arkadaşlarınızı, hatta dünyayı atakta tutan şeyin ne olduğunu keşfetmeye çalışın... Bu şey kesinlikle SEVGİ.!

Kişisel dönüşümünüz ve insani değerlerinizi kaybetmemek için yaptığınız her çaba, önce evinize sonra evreninize dokunan tatlı bir masal olacak.

Çünkü son yıllarda gözlemlediğim evlilik pratiği, kişilerin yakın iyi ilişki için yeterli birikim ve donanımının olmadığını gösteriyor..

Çiftler, aşırı tepkisel davrandıkları anlarda, kendi içlerine dönerek "bunun anlamı ne?" diye sormayı öğrenmeli...

Anlamı bulan, anlamı çözebilen çiftler daha mutlu yaşıyor...

Uzman Psikolog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder