19 Ocak 2015 Pazartesi

Haftanın Kuran-ı Kerim mesajları – 30


Haftanın Kuran-ı Kerim mesajları – 30


 


1 - Lokman sûresi 10. âyet

 

O gökleri, gördüğünüz gibi, direksiz yarattı. Yere de, sizi sarsmaması için, ağır baskılar, yani ulu dağlar koydu ve orada her türlü canlıyı üretip yaydı. Gökten de bir su indirdik, orada her güzel çifti yetiştirdik.

 

***************

 

2 - Mülk sûresi 28. âyet


De ki: "Söyler misiniz bana: Allah eğer beni ve beraberimdeki müminleri, ister helâk eder, ister merhamet eder, ne ederse eder, peki kâfirleri o acı azaptan kim kurtarır?"

 

***************

 

3 - Maide sûresi 92. âyet


Allah’a itaat edin, Resulullaha itaat edin ve onlara karşı gelmekten sakının. Eğer ona sırtınızı dönerseniz bilin ki peygamberimizin görevi sadece tebliğden ibarettir.

 

***************

 

4 - Fatır sûresi 41. âyet


Gerçek şu ki: Gökleri ve yeri yok olmaktan koruyan, Yüce Allah’tır. Şayet onlar yıkılacak olursa onları Allah’tan başka kimse tutamaz. Doğrusu O halîmdir, gafûrdur (müsamahalıdır, cezalandırmada aceleci değildir, çok affedicidir).

 

*****************

 

5 - Ahzab sûresi 63. âyet

 

İnsanlar senden kıyamet saatini sorarlar. De ki: "Ona dair bilgi Allahın nezdindedir." Ne bilirsin belki de o saat yakındır!

 

******************

 

6 - Vakıa sûresi 3-7. âyetle

 

Yeryüzü şiddetle sarsıldığı, dağlar parça parça dağılıp saçılmış toz olduğu ve siz de üç sınıf olduğunuz zaman, O, (kimini) yükseltir, (kimini) alçaltır.

 

********************

 

7 - Araf sûresi 8. âyet

 

O gün, dünyada yapılan işlerin tartılması kesin gerçekleşecek. Artık kimin iyilikleri kötülüklerinden ağır gelirse, işte onlar muratlarına ereceklerdir.

 

********************

 

8 - Rum sûresi 33,34. âyet

 

İnsanlar bir derde düşünce, başka her şeyi unutarak yalnız Rab’lerine gönülden yalvarırlar; sonra Allah onlara nezdinden bir rahmet ve bolluk tattırınca, bir de bakarsın ki onlardan bir kısmı Rab’lerine eş, ortak koşuyor ve böylece Allah’ın nimetlerine nankörlük ediyorlar. De ki: "Bir süre eğlenin bakalım, yakında öğrenirsiniz!"

 

********************

 

9 - Haşr sûresi 4. âyet

 

Bunun sebebi onların, Allah ve Resulüne karşı çıkmaları oldu. Kim Allahı ve Resulünü karşısına alırsa bilmelidir ki Allahın cezası pek çetindir.

 

*******************

 

10 - Kamer sûresi 52,53. âyet

 

Onların yaptıkları her şey, defterlerde kayıtlıdır. Küçük, büyük her şey, satır satır yazılıdır.

 

 

 

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder