4 Kasım 2016 Cuma

İNSAN NE İSTER?

İNSAN NE İSTER?

* İnsan eğer ki 10 TL sadaka verecek olsa bu miktarı çok bulur ama 10 TL ile mağazadan birşey almaya gitse alacak birşey bulamaz.

*İnsan 10 dakika zikir edecek olsa bu zamanı çok bulur ama bir film veya maç olsa bir buçuk saatlik zaman onun için hemen geçiverir.

* Bir futbol maçının uzaması insanın hoşuna gider ama Cuma namazında hutbenin birkaç dakika uzaması hiç de hoşuna gitmez.

* İnsan duyduğu dedikoduya hemen inanır ve kabullenir ama kesin doğru olduğunu bildiği birşeyi inat ederek hemen kabullenmez.

* İnsan modayı her an takip eder ama Peygamber Efendimizin ( Sallallahü aleyhi ve sellem) sünnetini bilmez veya bilsede uygulamaz.

*İnsan camide bir saat ibadet ederek vakit geçirecek olsa onun için zaman geçmek bilmez ama bilgisayar başındayken zaman onun için çabucak geçer.

* İnsan namaz kılarken, ibadet esnasında dünyevi konuları düşünmeyi sever ama normalde manevi şeyleri düşünmekten kaçınır.

* İnsana bir sureyi okumak zor gelir ama bir romanı okumak onun için kolaydır.

* İnsan konserde ilk sıralarda olmak için çaba sarfeder ama camide ilk sıralarda olmak için çaba sarfetmez. Aksine namazın sonunda hemen çıkıp gideyim diye son sıralarda olmak ister.

* Bir Ayet-i Kerime yada Hadis-i Şerif ezberlemek insanın zoruna gider ama müzik listesi top 10da olan şarkıların hepsini ezbere bilir.

* İnsan İslami konuları dinlemeyi ve anlatmayı zor bulur ama dedikoduları dinlemeyi ve anlatmayı çok sever.

İnsan CENNET'e gitmeyi ister AMA hiçbir şey yapmadan...
 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder