5 Mayıs 2015 Salı

Haftanın Kuran-ı Kerim mesajları – 43


Haftanın Kuran-ı Kerim mesajları –  43


 


1 - Secde sûresi 21. âyet

 

O kâfirlerin dönüş yapmaları ümidiyle, onlara en büyük azaptan önce, dünyada açlık, musîbet, esaret, ölüm gibi peşin bir azap tattıracağız.

 

***************

 

2 - Ahkaf sûresi 34. âyet


Gün gelecek, kâfirler cehennem ateşine karşı tutulacaklar. İşte o zaman, kendilerine: "Nasıl, bu ateş doğru değil miymiş?" diye sorulunca: "Evet, Rabbimize yemin ederiz ki haktır, gerçektir!" diyecekler. Yüce Allah da şöyle buyuracak: "İnkâr edip durduğunuz için haydi öyleyse tadın bakalım azabı!"

 

***************

 

3 - Rad sûresi 42. âyet


Kendilerinden önce geçenler de tuzaklar kurdular. Fakat bütün tuzaklar Allahındır (Allahın tedbiri, onların tuzaklarını boşa çıkarır). O, her insanın ne işlediğini pek iyi bilir. Yarın kâfirler de bu dünyanın sonunun kimin olduğunu anlayacaklardır.

 

***************

 

4 - Nisa sûresi 149. âyet


Bununla beraber eğer bir iyiliği açıktan yapar veya gizlerseniz veya bir kusuru bağışlarsanız bunu yapın, çünkü Allah da afüvdür, kadirdir (affı çoktur, her şeye kadir olduğu halde yine de affeder).

 

*****************

 

5 - Yasin sûresi 52. âyet

 

Şöyle derler: “Vay başımıza gelene! Kim bizi diriltip mezarımızdan çıkardı? Bu, Rahman’ın vaad ettiği şeydir. Peygamberler doğru söylemişler.

 

 

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder