14 Ekim 2014 Salı

ÖRTÜNMEK İSTİYORUM AMA ÖRTÜNEMİYO​RUM DİYEN KARDEŞLERİ​M İÇİN !

ÖRTÜNMEK İSTİYORUM AMA ÖRTÜNEMİYO​RUM DİYEN KARDEŞLERİ​M İÇİN !

 
 
Örtünmek istiyorum ama örtünemiyorum nefsimi yenemiyorum diyen kardeşlerime ışık olsun inşaAllah..

Bugün 11- Ekim benim de örtünme emrine itaat ettiğim günün yıl dönümüdür.. bu anlamda önem arz ediyor.
Cenab-ı Allah biz bayanlara örtünmeyi emrediyor, dileyen örtünsün demiyor.. emir hepimize!

 Örtünmek bir bütündür  başörtüsü de bu bütünün içindedir..
Bugün bir çok insan örtünmek istemesine rağmen  nefsini yenemiyor..  örtünürse çevresinin  yadırgayacağı endişesini taşıyor, güzelliğinin yok olacağını düşünüyor.

El-alemi düşünürken, Allah’ın rızasını göz ardı ediyor.
Oysa ki, Allah razı oldu mu, herkes düşman olsun önemi yok..

Ben biliyorum ki, anne baba eş, evlat.. hepsi  bize kabir kapısına kadar eşlik edecek.. Bir başına hesabımızı vereceğiz.
Bugün o çekindiğimiz kimse yanımızda olmayacak, hiçbirisi bize yardım edemeyecek.

Yaşamda hiçbir şey, farz olan emri yerine getirmek kadar mutlu etmiyor.
Rabbimiz Kendi yolunda, eksiklik hissedince mutlaka nasip ediyor yeter ki Hak olduğunu bilelim..

Bir başınıza olabilirsiniz, hiç kimse örtüme emrine riayet etmiyor olabilir lakin bunlar sizi bağlamaz..  Siz istedikten sonra, Rabbimiz doğru yolu gösterir,  kalbe ilham eder..
"Kuşlara dahi bir yol çizen Allah, insanı yolsuz mu bırakacaktı? Beni Yaratan elbet yolumu gösterir." - Şuara - 78.

Resulullah Efendimiz (as)'ın bir hadis-i var.. Erteleyenler helak oldular..
Nefis erteler.. daha gençsin der, yarın örtünürsün der.. tıpkı sonra kılarsın namazı dediği gibi.. İş bulamazsın der.. sana rızkı verenin Allah olduğunu unutturur..
Allah’a şükürler olsun bugün ülkemizde devlet kurumlarında başörtüsü serbest..
Şeytanı dinlemeyeceğiz,  önemli olan ALlahın rızası..
Allah herkesin ne zorluk yaşadığını bilir, merhemetlilerin en merhametlisi zerreyi zayi etmez..

Ahir zamandayız, herkes gülüp eğlenirken sen Rabbinin emrini yerine getir.. üç günlük yalan dünyaya aldanmak akıllı işi değil.

ÖRTÜN emrini veren RABBİMİZ yarın ‘’Niçin örtünmedin? ‘’ diye de sorar elbet..
Örtünmek istiyorum ama örtünemiyorum diye bir bahanemiz olmamalı..
ALLAH emrediyor!  yetmez mi, emri yerine getirmeye?

Örtünmek insan fıtratına uygundur, ayrıca sen örtünerek sonsuz güzelliklere talip olacaksın, bu dünyada ayetin anlamını bilmeyenlere kendini beğendirmek gibi bir yanlışa düşme.

Bekar isen de, seni kafasında bir ton jöle ile dolaşan , yarın gezmeye bara götürecek bir delikanlının istemesini değil, camiden çıkan nur yüzlü birinin evliliğe talip olacağını bil.

Sen değerlisin güzel kardeşim, Allah senin hain bakışlardan korunmanı istiyor.. Hz, Hatice annemiz, Ayşe annemiz, Fatıma annemiz.. hangisi başı açık idi?

Namaz kılıyorsun örneğin, ALlah'ın huzuruna başını kapatıp çıkıyorsun değil mi? Öyleyse, o secdeden ayrılınca da, az önce  Fatiha ile verdiğimiz sözü yerine getirmemiz gerekiyor..
‘’ Ancak Sana kulluk eder ve yalnız Senden yardım dileriz. ‘’ (Fatiha- 5 ayet )
Kula kul olmak Müslümana yakışmaz.. El kaygısı taşıyan Alllahın rızasını erteler..
Allah sana hayat veren, şu anda aldığın nefesin Sahibi..  ÖRTÜN diyor.. ÖRTÜN !

Kuran'da buyruluyor:

Mü’min kadınlara da söyle: Hain bakışlardan sakınıp, zerâfetlerini koruyarak önlerine baksınlar. Namus ve iffetlerini muhafaza etsinler, bellerine sahip olsunlar. Açık olması zaruri olan yerleri (el ve yüzleri) hariç, cezbedici güzelliklerini göstermesinler. Başörtülerini, gerdanlarını, gerdanlıklarını açıkta bırakmayacak şekilde göğüslerinin üzerine sarkıtarak örtsünler. Zînetlerini, cezbedici güzelliklerini yalnızca kocalarının, babalarının, kocalarının babalarının, oğullarının, kocalarının oğullarının, erkek kardeşlerinin, erkek kardeşlerinin oğullarının, kız kardeşlerinin oğullarının, hemcinsleri olan kadınların, meşrû şekilde sahip oldukları, üzerlerinde meşrû hakları ve otoriteleri, kendileriyle düzgün insanî münasebetleri olan câriyelerin, kadına ihtiyacı kalmamış cinsî güçten düşmüş erkek hizmetkârların, yahut henüz kadınların mahrem yerleriyle ilgilenmeyen, farkında da olmayan çocukların yanında açabilirler. Gizlemekte oldukları güzellikleri, takıları anlaşılsın diye ayaklarını yere vurarak erkekleri tahrik etmesinler. Ey mü’minler, hepiniz birden günah işlemekten vazgeçip Allah’a itaate yönelerek tevbe edin ki, kurtuluşa, ebedî nimetlerle mutluluğa eresiniz. Nur Suresi- 31

Nasıl örtünmemiz gerektiği gayet açık ve net.. O halde, sana düşen emri yerine getirmek güzel kardeşim..Dipnot olsun: Bir gün kabre ziyarete giderseniz, ya da karanlıkta yürürken gördüğünüz bir bahçeye bakın.. sizin de o  kara toprağa  gireceğinizi derinden düşünün, o zaman nefsinizin nasıl dizgine geldiğini göreceksiniz.

Örtünmek isteyen kardeşlerimize  ışık olsun inşaAllah yazımız.. Örtünen kardeşlerimin yaşadıkları güzellikleri bizlerle paylaşmalarını rica ediyorum..

Her nereden okunuyor isek.. sevgi ve ışık ile..


Gülümce Yıldız , 11-10-2014
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder